V sérii rozhovorov od StarryMag pokračujeme ďalej. O 4. sérii nám niečo prezradia Steven R. McQueen (Jeremy), Zach Roerig (Matt) a Michael Trevino (Tyler).

Myslíte si, že sa Matt bude obviňovať za to, že Elena zomrela kvôli nemu?
Zach:
Myslím si, že pocit viny sa bude prelínať s iným citom, ktorému sa hovorí láska. Najviac, čo môžte spraviť pre človeka je to, že za neho položíte svoj život. Pre Matta by to pravdepodobne od 1. série nespravil nikto, ak vôbec. Bude sa cítiť previnilo, ale zároveň bude vďačný, že niekto chcel, aby ďalej žil. Podľa mňa sa bude odteraz každý deň snažiť dokázať, že záchrana jeho života nebola márna.
Steven: Myslím si, že naše zámery odviesť Elenu preč z mesta boli dobré, no všetko si to odpyká Matt.
Zach: Myslím si, že sa obe naše postavy teraz spoja, aby pomohli Elene s jej novým životom.

Auto, ktoré zapríčinilo Eleninu smrť, riadil Matt. Bude sa na neho kvôli tomu valiť vlna odporu?
Zach:
Myslím si, že Mattovi budú pripisovať vinu hlavne Damon a Stefan, ktorý zachránil jeho život namiesto Eleninho. Matt bude spočiatku prechádzať fázou “Je to všetko moja vina. Elena zomrela. Nemal by som žiť!” až kým mu niekto neuštedrí poriadnu facku a povie: “Vieš čo?! Si nažive. Ži! Mal by si žiť ďalej.” Všetci viníme sami seba. Myslím si, že v určitom okamihu mu Damon doslova vrazí.

Priali by ste si, aby mal aj Matt nejaké nadprirodzené schopnosti ako všetci ostatní?
Zach:
Nie.
Steven: On už má super schopnosť integrity.
Matt:
To je pravda. Presne toto som chcel povedať. Mattova schopnosť spočíva v ľudskej sile. Nemusí vždy spraviť tú správnu vec, ale koná podľa svojho srdca, ktoré si myslí, že je to tak správne. Nie je to na úrovni myslenia. Niektorí ľudia veľa rozmýšľajú o tom, čo by mali spraviť, ale u Matta je to už vrodené. A delí sa o to s ostatnými. Páči sa mi ten kontrast. Michael teraz hrá hybrida, Jeremy vidí duchov. Každý má svoje vlastné poslanie. Máme najrozmanitejšie obsadenie postáv v televízii. Každý z nich má svoj vlastný špeciálny účel, pretože inak by sem nezapadol. Matt je vzácny prípad, pretože jeho úlohou je byť normálnym.

Ako dlho bude trvať, kým zistia, že v Tylerovom tele je Klaus?
Michael
: Práve teraz o tom vie len Bonnie. Chcel by som na chvíľu hrať Klausa. Podstatná časť interakcií o jeho terajšej situácii je medzi Bonnie a Klausom. Dozvieme sa, čo sa vlastne stalo v rakve a ako veľmi je spálený. Ostal z neho už len popol? Aký je rozsah jeho zranení?

Čo sa Vám páči na hraní Klausa?
Michael:
Tyler je veľmi energický, chodí na strednú školu, ale Klaus je najmocnejší na celom svete. A v tom spočíva jeho pokoj, keď sa zameriava len a len na vás. Je jemný, arogantný a zlovestný. Nikoho sa nemusí obávať. Vie, čoho je schopný.

Viete o nejakých prekvapujúcich hereckých hviezdach, ktoré smerujú do Vampire Diaries, alebo je niekto, koho by ste chceli v seriáli vidieť?
Steven
: V 4. sérii budeme mať zopár nových postáv.

Ako ovplyvní príchod nového lovca upírov Elenu?
Steven
: Včera večer sme dostali scenár k druhej epizóde. Nemôžme vám toho veľa povedať, ale je to vždy veľmi zaujímavé, keď sa ľudia snažia vyrovnať s bytosťami, ktoré sú veľmi silné.
Zach: Myslím si, že väčšiu časť príbehu už poznáte. Ale 4. séria bude veľká – BUM! Lovec upírov! Príde a začne okamžite úradovať.

Aký je Connor v porovnaní s veľkým zlým Klausom?
Steven:
Klaus je všemocný.
Michael: Aby som bol úprimný, nevieme to. V scenári, ktorý sme dostali, o ňom ešte nič nie je. Viem, že bude veľmi zlý, ale tiež viem, že je za tým ešte niečo iné. Ako poznám Julie Plec (výkonná producentka), nebude to len obyčajný lovec upírov. Ukrýva sa za tým niečo viac, čo však odhalíme až neskôr. Novú postavu vždy sprevádza aj nejaké záhadné tajomstvo, hlavne ak ide o mocné postavy, ktoré zavítajú do nášho sveta.

Jeremy je teraz sirota. Myslíte si, že by sa mohol spojiť s týmto lovcom?
Steven:
Jeremy a Matt sú zapletení v Eleninej smrti. Bol to jeho posledný rodinný príbuzný, ktorý mu ostával. Počas minulej série dal jasne najavo, ako mu tieto nadprirodzené bytosti lezú na nervy. Myslím si, že bude určite bojovať. Jeho rodinné dedičstvo spočíva v love týchto nadprirodzených tvorov a v minulej sérii začal používať kušu. Dúfam, že nabudúce urobí niečo viac.
Zach: Narážame tu na menší konflikt záujmov. Jeho sestra je teraz upírka a z neho sa stáva lovec upírov…

Tyler a Caroline boli súčasťou milostného trojuholníka. Čo sa s nimi stane teraz, keď je Klaus v Tylerovom tele?
Michael:
Človek by si myslel, že Klaus má 2 možnosti ako to plne využiť: mohol by sa pokúsiť niečo spraviť s Caroline a vykresliť pred ňou Tylera v zlom svetle. Uvidíme ho konať okamžite. Túto situáciu využije naplno. Keď sa Tyler vráti späť do svojho tela, nebude si však nič pamätať.

Ako bude každý z vás pomáhať Elene počas jej transformácie?
Steven:
Myslím si, že spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme moju sestru ochránili.
Zach: Vo všeobecnosti si myslím to isté. Ale čo sa týka Matta, myslím si, že je tam zopár vecí, ktoré by mohol spraviť. Elena nebude chcieť nikdy nikomu ublížiť. Nikdy nebude schopná niekoho brutálne zabiť. Keď Caroline na začiatku 2. série zabila toho chlapa na parkovisku, nechcela to spraviť. Nezáleží na tom, aká bola Caroline. Keď sa z vás stane upír, nedokážete sa kontrolovať. Každý vie, že Elena sa bude musieť nakŕmiť. Možno by Matt mohol Elene ponúknuť svoju krv. Povedal by jej: “Nezabíjaj ma, ale viem, že sa musíš nakŕmiť. Môžeš sa napiť mojej krvi.” Určite mu to istým spôsobom pomôže vyrovnať sa s pocitom viny.
Michael: V jednotlivých scénach sa väčšinou vždy objavujú spoločne tie isté postavy. Neviem ako to bude, keď sa pravdepodobne nebudem môcť spolčiť s Jeremym a Mattom. Ale ide o Elenu, ktorá stojí na vrchole celej našej rodiny. To, čo sa jej stalo, nás konečne všetkých spojí dohromady.
Zach: Podľa mňa budeme mať všetci hlavnú úlohu. V tomto roku taktiež všetci maturujeme. Myslím si, že je to akýmsi vyvrcholením určitej fázy nášho seriálu. Čoskoro z nás budú dospelí ľudia.
Michael: Znamená to doštudovať strednú školu a vstúpiť do dospelosti.
Zach: Keď sa stal vlkolakom, tiež bol takým malým deckom v nadprirodzenom svete. Teraz je už z neho veľký vlk.

Myslíte si, že Damon bude na Matta poriadne nahnevaný?
Zach:
Môžem nad tým len špekulovať, ale povedal by som, že áno. Damonovi taktiež trochu chýba sebaovládanie. Takže vďaka Bohu, že je Elena teraz upírka a môže ma ubrániť.

Existuje veľa seriálov, ku ktorým bol natočený aj film. Myslíte si, že by sa to mohlo stať aj v prípade Vampire Diaries?
Michael:
Či sa to podľa mňa stane? Nie. Ale spravili film “Sex v meste”.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0