The Vampire Diaries Series FinaleJulie Plec a jej po-finálový rozhovor pre TV Line.

Pred tým, než sa dostaneme k detailom, prečo musel niekto zomrieť?
Je to lekcia, ktorú som sa naučila od Kevina Williamsona – v takýchto príbehoch sa musí hroziť nebezpečenstvom života a smrti a nikto by tomu neveril ak by všetci nakoniec prežili. Túto lekciu som zažila už počas posledných rokov veľakrát, vrátane tohto finále, v ktorom sme videli Stefana nájsť svoj pokoj. Je to pravda, keď robíte veľké filmy, ukončujete príbehy postáv a snažíte sa pre všetkých nájsť nejaký záver, ktorý môže predstavovať rozlúčenie sa alebo pohnutie sa ďalej. Cítila som, že je to potrebné.

Hovorili ste si niekedy: “Nemôžeme to Stefanovi spraviť? Práve sa oženil s Caroline.
Stefan nebol prvým na odstrel práve z tohto dôvodu. Mysleli sme si, že by to bolo kruté. Ale keď sme rozmýšľali nad tým, že Caroline ho musí nechať ísť, aby mohla ochrániť svoju rodinu a on musí nechať ju, aby ochránil tú svoju, mali sme pocit, že je to zodpovedný výsledok zodpovedného vzťahu.

Taktiež mám aj zopár otázok o tom nebeskom predstavení na konci.
Pokoj!

Takto by sme to mali nazývať?
Pre mňa, áno. Aj keď sme tento rok nazývali peklo “peklom” ,pre mňa to stále bolo len “peklo” v úvodzovkách. Bola to interpretácia pekla v našom seriáli. Pre mňa je “pokoj” interpretáciou toho, ako by mohol vyzerať posmrtný život v seriáli.

Spôsob akým Matt na konci povedal: “Myslím si, že našla svoj pokoj – aspoň mi to tak pripadá” ma donútil rozmýšľať, či je to reálne, alebo je to len niečo, v čo dúfajú, že ich čaká po smrti?
To si každý môže interpretovať ako chce. Tak ako si každý nejako inak predstavujeme nebo. Je to niečo, čo cítime a veríme, že existuje po smrti? Naozaj to existuje? Alebo v to vôbec neveríme? Nie je to tá najťažšia filozofická otázka, ktorá sa objavila v televízii, no je milé spýtať sa ľudí na to, čo pre nich znamená pokoj.

A čo sa stane, keď ex-frajeri na seba narazia v “pokoji”?
(smiech) Záleží to od toho akú rolu chcú hrať v ich životoch. V mojom perfektnom “pokoji”, tam bude pár ex-frajerov chýbať.

Napríklad, čo sa sa stane ak Alaric narazí na Jo a Jennu?
Ó, Bože, áno. Divné. Milostný posmrtný trojuholník.

Tak trochu to vyzeralo, že Damon a Elena boli vo svojom “pokoji” oddelení. Má každý osoba svoj vlastný malý svet?
Môžete nad tým premýšľať: Je pokoj individuálnou skúsenosťou, alebo je to zdieľaná energia? Ak bol Elenin prvý moment stretnutie so svojou stratenou rodinou, čo pre ňu odštartovalo celú jej cestu, možno sa potom všetci stretnú v nejakom podniku a dajú si milkshake so Salvatorovcami a každým, kto bude nablízku. A všetci si pozrú film Vreskot na veľkom plátne. Alebo možno je posmrtný život len uzatvorením života s tými, ktorých máme radi.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0