The Book Characters

Elena Gilbert

Elena podľa L. J. Smith
Status: človek / upír
Miesto narodenia: Fells Church, Virginia, USA
Dátum narodenia:koniec 20. storočia
Vzhľad: Krásna, bledá a štíhla. Má dlhé blond vlasy a modré oči farby lapis lazuli.
Rodina: teta Judith, mladšia sestra Margaret

Keď bola mladšia, jej rodičia zahynuli pri dopravnej nehode a preto žije u tety Judith. V priebehu série sa transformuje z ľadovej kráľovny na otvorene zmýšľajúcu osobu. V škole je táto blondínka obľúbená a dostane vždy, čo si zaumieni. Chlapcov vníma ako hračky. Na začiatku nového školského roku sa Elena rozíde s Mattom Honeycuttom, pretože ho miluje ako priateľa alebo brata. Jej život sa zmení v deň, keď do školy príde Stefan Salvatore. Po prvýkrát po niekom naozaj zatúži a povie si, že urobí hocičo, aby ho získala. Aj keby ich to malo oboch zabiť. To ešte netuší, ako blízko je pravde.

Stále viac je šialene zamilovaná do Stefana, hoci niečo pociťuje aj k jeho bratovi Damonovi. Aj keď sa podobá na Stefanovu a Damonovu bývalú lásku – Katherine, charakterovo je úplne iná. Počas jej premeny z človeka na upíra viackrát zomrie. Elena má neuveriteľne silný citový vzťah s Stefanom, ale kvôli Damonovi začne upadať. Väčšmi túži po tom, aby zistila, ktorého brata jej osud predurčil.

Stefan Salvatore

Stefan podľa L. J. Smith
Vek: nesmrteľný
Miesto narodenia: Florencia, Taliansko
Dátum narodenia: renesancia
Vzhľad: klasický krásavec s prenikavými zelenými očami
Rodina: starší brat Damon

Napriek svojmu tajomne príťažlivému vzhľadu – a skutočnosti, že je upír – je Stefan Salvator veľmi citlivý.
Vzdoruje svojej túžbe po Elene, pretože cíti, že Elena si zaslúži viac, než je schopný jej dať. Napriek tomu však nedokáže zabrániť tomu, aby sa do neho zamilovala.

Damon Salvatore

Damon podľa L. J. Smith
Vek: nesmrteľný
Miesto narodenia: Florencia, Taliansko
Dátum narodenia: renesancia
Vzhľad: drzý a arogantný, ale aj zvodný a príťažlivý

Stefanov starší brat. Nič mu nie je sväté a ničoho neľutuje. Užíva si to, že je upír, aj všetko, čo so sebou tento stav prináša. Je príťažlivý a zvodný a veľmi dobre to vie – a využíva to k tomu, aby dostal, čo chce. Najviac zo všetkého však samozrejme chce Elenu Gilbertovu, Stefanovu lásku …

Bonnie McCullough

Bonnie podľa L. J. Smith
Status: človek / čarodejnica
Miesto narodenia: Fells Church, Virginia, USA
Dátum narodenia: koniec 20. storočia
Vzhľad: Malé dievča s hlbokými hnedými očami, srdcovitou tvárou, červenými kučeravými vlasmi a svetlou pokožkou.

Jedna z Eleniných najlepších priateliek. Bonnie je čarodejnica, snaží sa potlačiť svoje schopnosti, no neúspešne, kedže ich sila je veľká. Začína rozvíjať svoje pocity k Damon, no niečo cíti aj k Mattovi Honeycutt, aj keď Matt je ešte stále zamilovaný do Eleny. Bonnie často hovoria, že je ako mačiatko- roztomilá, malá a relatívne neškodná, hoci ona má silné psychické schopnosti (svoju moc). Damon si myslí, že ona je ako ,,jeho malé vtáčatko,, hlavne v časti The Return: Nightfall. Bonnie sa síce može stať silnou čarodejnicou ale vždy bude zraniteľná.

Matt Honeycutt

Status: človek
Miesto narodenia: Fells Church, Virginia, USA
Dátum narodenia: koniec 20. storočia
Vzhľad: Je to typický športovec s blond vlasmi, modrými očami a opálenou pleťou.

Elenin bývalý priateľ. Hoci je zničený z rozchodu s Elenou, Stefana akceptuje, aj keď naňho strašne žiarli a chcel by Elenu späť, no začína niečo cítiť aj k Bonnie. Aj naďalej chráni Elenu. Matt pomáha Stefanovi uniknúť zo strašidelného domu v noci keď sa stal útok, ale potom si začne myslieť, že Stefan mohol zabiť pána Tannera. Neskôr v sérii sa Stefan s Mattom stanú najlepšími priateľmi. Matt vie odpúšťať, a je lojálni a priateľský.

Meredith Sulez

Meredith podľa L. J. Smith
Status: človek
Miesto narodenia: Fells Church, Virginia, USA
Dátum narodenia: koniec 20. storočia
Vzhľad: Meredith je vysoká, s olivovou pleťou, tmavými očami, hustými riasami, a čiernymi vlasmi.

Jedna z Eleniných najlepších priateľiek. Podľa Eleny, Meredith nikdy nenosí make-up, pretože žiadny nepotrebuje. Meredith je popisovaná ako veľmi elegantná a krásna. Meredith sa zdá byť jednou z rozumných a pokojných charakterov v knihách a medzi priateľmi Eleny často znie ako “hlas rozumu”. Ona má veľmi ironickú osobnosť, často robí poznámky, občas aj vtipné, na adresu iných ľudí. Ona je zvyčajne veľmi chladná a vyrovnaná. Je veľmi cinická, pokiaľ ide o upírov, a preto má podozrenie, kvôli útoku Klausa na ňu samotnú a jej dedka. Ona je tiež jediné dievča v románe, ktoré sa zdá byť úplne imúnne voči šarmu Damona Salvatoreho a jediná osoba, ktorá sa prizná Damonovi, že má z neho strach.

Alaric Saltzman

Alaric podľa L. J. Smith
Status: človek
Vek: 23 rokov
Vzhľad: Vysoký, štíhly muž s hnedými vlasmi a očami rovnakej farby.

Alaric príde do Mystic Falls ako náhrada za profesora dejepisu pána Tannera, ktorého zavraždili. So študentmi si rozumie, kedže je len o pár rokov starší ako oni. No neskôr Elena a jej kamaráti zistia, že Alaric nie je len tak obyčajný učiteľ. Má v pláne zabiť všetkých upírov – a tak sa pomstiť. No časom si vytvorí vsťah s Meredith, a kamarátstvo s Elenou a Stefan, a tak predsa len dá šancu niektorým upírom.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0