TV Series Books

Love You To Death

Milujem ťa na smrť

Berúc oddaných fanúšikov hlboko do srdca Mystic Falls, fiktívného dejiska úspešného seriálu The Vampire Diaries od CW, tento sprievodca uspokojí zvedavosť mnohých verných divákov seriálu. Pre The Vampire Diaries typická kombinácia horrov, romantiky, drámy a sebavedomého humoru nahromadila vysokú sledovanosti pre televíznu spoločnosť týždeň za týždňom a získala rastúcu a oddanú základňu fanúšikov už počas prvej série. Kompletný sprievodca po dieloch a biografické portréty obsadenia a skúseného scenáristu/producenta Kevina Williamsona, zásluha mu patrí za Dawson’s Creek (Dawsonov svet) a za Scream (Vreskot) filmy, vytvárajú z tejto knihy dôležitý zdroj pre fanúšikov.

Príbeh za vznikom seriálu, informácie o rýchlo sa predávajúcej knižnej série od L. J. Smithovej – ktorá ako prvá uviedla Elenu a bratov Salvatorových a bohatý prameň dejín a mytológie, ktoré prelínajú scenáre – sú preskúmané v tomto základnom sprievodcovi tohto nového diváckého obľúbenca.

Vydané: 19. októbra 2010

A Visitor´s Guide To Mystic Falls

Sprievodca návštevníkov po Mystic Falls

Upíri sú momentálne v kurze, obzvlášť u násťročných, a z The Vampire Diaries sa za niekoľko krátkych dielov stal najsledovanejší seriál CW.

The Vampire Diaries prináša súčasných najlepsích scenáristov pre mládež, ktorí píšu o nadprirodzenom, aby nám povedali o prvej sérii: o postavách, o príbehoch, o mágii, o meste. Od dejín Salemských čarodejníc, z ktorých pochádza Bonnie, až po rodinnú terapiu pre bratov Stefana a Damona, antológia zaručuje divákom Vampire Diaries pobavenie a poskytne im na Mystic Falls a na zbytok seriálu úplne nový pohľad.

A administrátori webovej stránky Vampire-Diaries.net, známa stránka pre fanúšikov kníh ako aj seriálu, taktiež poskytujú základné informácie o tom, čo by mali diváci poznať skôr ako si zaobstarajú knihy.

Vydané v USA: 2010

Stefanove denníky: Zrodenie (1. diel)


stefanove_denniky1_zrodenie_3d_s150Originál:
 Stefan´s Diaries: Origins
Vydaná v USA: 2010
Vydaná v SR: 2011
Žáner: sci-fi, fantasy, beletria
Väzba: brožovaná, bez prebalu, matná
Vydavateľ: Fragment

Píše sa rok 1864 a v Amerike zúri vojna Severu proti Juhu. Sedemnásťročný Stefan Salvatore však zvádza vlastný boj. Je zasnúbený s dievčaťom, ktoré nemiluje, a zaľúbi sa do záhadnej Katherine. Je to zvodná krásavica, no má jedno temné tajomstvo…
Stefanove denníky vychádzajú z populárneho televízneho seriálu, ktorý inšpirovala séria románových bestsellerov. Odhaľujú, čo sa v skutočnosti stalo medzi Stefanom, Damonom a Katherine – a ako sa vlastne začal ľúbostný trojuholník Upírskych denníkov.

Stefanove denníky: Túžba po krvi (2. diel)

stefanove_denniky2_tuzba_po_krvi_3d_s150Originál: Stefan´s Diaries: Bloodlust
Vydaná v USA: 2010
Vydaná v SR: 2011
Žáner: sci-fi, fantasy, beletria
Väzba: brožovaná, bez prebalu, matná
Vydavateľ: Fragment

Stefan a Damon sú teraz upíri a musia sa vyrovnať následkami svojho osudu. Mystic Fall´s už nie je pre nich bezpečným miestom. Aby unikli lovcom upírov, rozhodli sa uniknúť do New Orleans.
Damon stále smúti nad stratou Katherin, ale New Orleans ponúka množstvo neodolateľných pokušení. Stefan sa zamiluje do dievčaťa a jeho vôľa odolať túžbe po krvi je vystavená ťažkej skúške. Stretne skupinu upírov, ktorí ho naučia, ako prežiť a nezabíjať pri tom ľudí. Damon ide vlastnou cestou, čo mu však prinesie problémy. Zajme ho sadistický lovec upírov. Stefan vie, že musí svojho brata zachrániť.
Bude musieť obetovať svoju novú lásku, aby pomohol Damonovi?

Stefanove denníky: Pomsta (3. diel)

stefanove denniky3_pomsta_3d_s150_sk

Originál: Stefan´s Diaries: The Craving
Vydaná v USA: 2011
Vydaná v SR: 2012
Žáner: sci-fi, fantasy, beletria
Väzba: brožovaná, bez prebalu, matná
Vydavateľ: Fragment

Stefan uteká z New Orleans do New Yorku pred Damonom, aj pred životom, ktorý tam viedol. Skrýva sa v Central parku, kde jedného dňa nájde zakrvavenú mladú ženu. Zachráni jej život a odvedie ju domov, kde ho prijmú ako člena rodiny. Jej rodina je veľmi zámožná. Neskôr zisťuje, že to nastražil Damon. Ovplyvnil rodinu, aby Stefana prijala a donúti ho, aby sa s mladou ženou oženil, zatiaľ čo sám, vydávajúc sa za grófa, sa ožení s jej sestrou.

 

Stefanove denníky: Tiene minulosti (4. diel)

Upirske denniky_Stefanove denniky4_Tiene minulosti_3DOriginál: Stefan´s Diaries:
Vydaná v USA:
Vydaná v SR: 2012
Žáner: sci-fi, fantasy, beletria
Väzba: brožovaná, bez prebalu, matná
Vydavateľ: Fragment

Prešlo dvadsať rokov a Stefan sa presťahoval do Anglicka, kde sa usadil na vidieckom statku rodiny, ktorú si veľmi obľúbil. Pri návšteve Londýna sa dočítal o vraždách, ktoré podľa novinárov spáchal Jack Rozparovač. Stefan pochopí, že vrahom nie je človek, ale upír. Podarí sa mu vypátrať vraha a zabrániť ďalšiemu krviprelievaniu? Dokáže odvrátiť nebezpečenstvo, ktoré mu hrozí?
Jeho minulosť ho znova dostihla…

 

Stefanove denníky: Úkryt (5. diel)

Upirske denniky_Stefanove denniky5_Ukryt_3DOriginál: Stefan´s Diaries:
Vydaná v USA: 2012
Vydaná v SR: február 2013
Žáner: sci-fi, fantasy, beletria
Väzba: brožovaná, bez prebalu, matná
Vydavateľ: Fragment

V Londýne sa šíria správy o surových vraždách mladých dievčat. Podozrenie polície padá na Damona, pretože jeho udanie je súčasťou pomsty starého upíra Samuela, skutočného vraha. Ide o trest za smrť upírky Katherine, dávnej lásky oboch bratov Salvatoreovcov. Damon a Stefan stoja pred silou a krutosťou, akú dosiaľ nepoznali. Žiaden úkryt už pre nich nie je bezpečný…

 

Stefanove denníky: Spojenectvo (6. diel)

Upirske denniky_Stefanove denniky6_Spojenectvo_3D_s150Originál: Stefan´s Diaries:
Vydaná v USA: 2012
Vydaná v SR: august 2013
Žáner: sci-fi, fantasy, beletria
Väzba: brožovaná, bez prebalu, matná
Vydavateľ: Fragment

Stefan s Corou sa snažia vyslobodiť Damona, ktorého zajal Samuel. Pri jeho sledovaní zachráni Stefan dievča, ktoré sa Samuel snaží zabiť. Ukáže sa, že je to čarodejnica, ktorá žije v Londýne so svojimi priateľmi čarodejníkmi.
Samuel je veľmi silný a navyše vymyslel diabolský plán, ako získať neobmedzenú moc. Aby zachránil Damona a potom aj celý Londýn, musí sa Stefan spojiť s čarodejníkmi, i keď tí sú s upírmi za iných okolností nepriatelia na život a na smrť.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *