Čarodejnice

Čarodejníci a čarodejnice

 

Čarodejníci a čarodejnice sú ľudia s nadprirodzenými silami, ktorý vykonávajú mágiu s účelom konať dobro alebo zlo. K mnohým nadprirodzeným schopnostiam patrí aj zariekanie kúziel.

 

Minulosť

Prirodzene narodení čarodejníci a čarodejnice majú nadprirozdené schopnosti, ktoré sa začnú rozvíjať v tínedžerskom veku. Vyznačujú sa oddanosťou a rodinným putom medzi členmi rozvetvenej rodiny. Vyskytujú sa už mnohé storočia, odovzdávajúc si svoje schopnosti a vedomosti z generácie na generáciu v rámci rodinnej línii. Sú sluhami prírody a ich úlohou je udržať rovnováhu síl na svete.

Na základe príslušnosti k zväzku či kultúre, obdarení darom mágie si môžu hovoriť rôznymi menami ako napríklad šaman, pomáha svojmu ľudu pohľadom do spirituálných a metafyzických svetov prostredníctvom použitia rastlín a ochranných predmetov. Podľa povesti mocný aztécky šaman je zodpovedný za vyrieknutie vplyvnej kliatby slnka a mesiaca, ktorá určuje oslabenie upírov slnkom a vlkodlakov zväzuje s mesiacom. Približne v čase salemského procesu s čarodejnicami v roku 1692 ušla zotročená skupina afro-amerických čarodejníc z massachusettskej osady v nádeji, že nájdu bezpečie inde. Čarodejnice Bennettové boli jednou z rodín v danej skupine. Usadili sa a založili mestečko Mystic Falls, žijúc v tajnosti dlhšie než sto rokov ako čarodejnice a oslobodený otroci s vlastníctvom. Susediace osídlia prepadli proti-čarodejníckému poblúznenie a podľa dejín boli čarodejníci a čarodejnice uviazaný a upálený zaživa na hranici. Podľa Stefana Salvatora sú salemské čarodejnice hrdinským príkladom individualizmu a nekonformity.

 

Sily a schopnosti

Zariekanie kúziel: Čarodejníci a čarodejnice sú schopný vyriecť kúzla, ktoré pôsobia na okolitý svet.

Jasnovidectvo: Schopnosť získať informácie o predmete, osobe, mieste či udalosti inak ako bežnými ľudskými zmyslami.

Pyrokinéza: Schopnosť ovládať a/alebo zakladať oheň mysľou.

Geokinéza: Schopnosť obrábať pevnú zem mysľou.

Aerokinéza: Schopnosť ovládať vzduch mysľou.

Hydrokinéza: Schopnosť zaobchádzať s vodou pomocou mysle.

Telekinéza: Schopnosť pohybovať predmetmi pomocou mysle.

Elektrokinéza: Schopnosť ovládať elektrinu mysľou.

Atmokinéza: Schopnosť ovládať počasie mysľou.

Uvaliť bolesť: Čarodejníci a čarodejnice môžu vyvolať bolestivú aneuryzmu u nadprirodzených bytostí, ktoré sú schopné rýchleho uzdravenia.

Omráčenie mysle: Čarodejníci a čarodejnice dokážu dočasne uvrhnúť osobu do bezvedomia, keď sa sústredia a umiestnia svoje ruky nad hlavu osoby.

Ovládanie mysle: Čarodejníci a čarodejnice dokážu kontrolovať myseľ človeka (podobné upírskému ovplyvneniu).

Odolnosť voči ovplyvneniu: Upíri nedokážu ovplyvniť myseľ čarodejníkov a čarodejníc.

Odvary: Čarodejníci a čarodejnice dokážu pripraviť nadprirodzené elixíry a nápoje, ktoré majú magické účinky.

Zladenie sa (Channeling): Čarodejníci a čarodejnice sa dokážu zladiť s inými prejavmi sily sústredením sa na pozemské či nebeské javy a predmety. Čarodejníci a čarodejnice sa dokážu zladiť so silami iných čarodejníkov a čarodejníc.

Označenie miesta smrti: Keď čarodejník či čarodejnica zomrie násilne, uvolnia magickú energiu, aby označili miesto úmrtia silou.

 

Pomôcky

Kniha kúziel: Čarodejníci a čarodejnice si zapisujú svoje kúzla, rituály a odpisy do knihy kúziel.

Talizmany: Čarodejníci a čarodejnice uplatňujú hmotné veci ako talizmany. Vraví sa, že ide o jednu z najmocnejšich pomôcok používaných čarodejníkmi a čarodejnicami.

Kamene a rastliny: Čarodejníci a čarodejnice si vypomáhajú kameňmi a rastlinami, kedže tie majú magickú podstatu.

Sviečky: Čarodejníci a čarodejnice čerpajú energiu z plamienkov sviečok a umocňujú tým svoje kúzla.

 

Slabosti

Ľudska slabosť: Čarodejníci a čarodejnice sú ľuďmi, a preto majú naďalej ľudské slabosti a sú zraniteľný. Avšak sú zrejme trošku odolnejší nakoľko bolo treba spojiť sily Katherine Piercovej a Stefana Salvatora na úplné usmrtenie Jonasa Martina. Možné, že stárnu pomalšie a zachovávajú si mladistvý vzhľad aj v zrelom veku, ako bolo badateľné na Sheile Bennettovej.

Nadmerné používanie mágie: Ak čarodejník či čarodejnica vykoná kúzlo, ktoré si vyžaduje priveľa energie, môže to viesť k smrti z nadmerného vyčerpania a záťaže.

Strach: Ak sa čarodejník či čarodejnica priveľmi čohosi bojí, jeho či jej sily sa význačne oslabia. Dokým sa nezbavia strachu, sily zostanú zablokované.

 

Čarodejnice rodiny Bennett

Rodina Bennetových pochádza z dávnej rodinnej línie čarodejníc, pôvod siaha do včasného 17. storočia do Salemu, v Massachusetts. Hoci Emily nebola prvou čarodejnicou Bennettovskej línii, bola známa ako najmocnejšia z nich. Počas neslávne presláveného procesu so salemskými čarodejnicami v roku 1692, ušla rodina Bennetových zo Salemu a presídlili do Mystic Falls, kde žili s tajomstvom viac ako 100 rokov. Sheila Bennettová je stará mama Bonnie Bennettovej a učila Bonnie ako správne vykonávať mágiu a čarodejníctvo.

 

spoznali sme čarodejnice rodiny Bennett:

Emily Bennett (mŕtva)

Sheila Bennett (mŕtva)

Bonnie Bennett

Lucy Bennett (mimo mestečka)

 

Čarodejníci a čarodejnica rodiny Martin

O rodine Martin toho nie je veľa známe, okrem faktu, že sa presťahovali z Louisiany do Mystic Falls v roku 2010. Po únose Jonasovej dcéry Klausom sa Martinovci rozhodli spojiť sily s mocným upírom, menom Elijah. Ako odmenu za pomoc s usmrtením Klausa, im Elijah sľúbil prinavrátiť Jonasovu dcéru a sestru Luka, Gretu Martin.

 

spoznali sme čarodejníkov a čarodejnicu rodiny Martin:

Luka Martin (mŕtvy)

Jonas Martin (mŕtvy)

Greta Martin (mŕtva)

 

Ďalší čarodejníci a čarodejnice

Bree (mŕtva)

Maddox (mŕtvy)

Esther (mŕtva)

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *