FAQ – Často kladené otázky

» Kedy bude nová epizóda?
» Prečo sú prestávky vo vysielaní?
» Koľko sérií bude mať The Vampire Diaries?
» Kde môžem pozerať novú epizódu live?
» Kde si môžem stiahnuť novú epizódu?
» Kedy budú titulky a kde ich nájdem?
» Ako vložím titulky do videa?
» Kde si môžem novú epizódu pozrieť online?
» Prečo mi nejde spustiť video na zkouknito.cz?
» Je dej v seriáli rovnaký ako ten v knihách?
» Majú herci facebook?
» Čo je spin-off The Originals?
» Naozaj sa Ian Somerhalder (Damon) a Nina Dobrev (Elena/Katherine) rozišli?
» Vaša stránka mi nejde načítať. Čo sa deje?
» Ako si zmením avatar/fotku, ktorá sa zobrazuje v komentároch?

Kedy bude nová epizóda?
Pokiaľ práve nie je vysielacia pauza, televízia The CW vysiela nové epizódy po novom v piatky o 20:00 tamojšieho času (u nás je to v sobotu nadránom o 2:00). Je to zmena oproti prvým 6 a pol sériám, ktoré boli vysielané vždy vo štvrtky. Nová zmena vysielania platí od roku 2016. Odpočítavanie do ďalšej epizódy nájdete na našom webe v pravej lište a o trochu nižšie si môžete pravidelne kontrolovať rozpis vysielania ďalších epizód.

 

Prečo sú prestávky vo vysielaní?
Vysielacia sezóna televízie The CW trvá od októbra do mája a jedna séria The Vampire Diaries má spravidla 22 epizód. Tieto epizódy sa musia rozplánovať tak, aby sa vysielali až do mája a preto vzniknú pauzy. Matematika bohužiaľ nepustí! Väčšinou sú tieto pauzy vo vysielaní počas sviatkov (Vianoce, Veľká noc, Deň Vďakyvzdania…) a ich dĺžka je rôzna – od jedného týždňa až po niekoľko mesiacov.

 

Koľko sérií bude mať The Vampire Diaries?
To nikto nevie! Bude to závisieť od toho, akú sledovanosť a úspešnosť bude tento seriál na obrazovkách televízie The CW mať.

 

Kde môžem pozerať novú epizódu live?
Ak sa vám v noci z piatka na sobotu nechce spať, novú epizódu môžete sledovať spoločne s Amerikou o 2:00. Live-streamov televízie The CW je na internete veľa, no univerzálny odkaz vám sem dať nemôžeme, pretože len ťažko by ostal funkčným viac než pár dní. Môžeme vám však odporučiť stránku tvpc.com, kde je možné pozerať množstvo televíznych kanálov z celého sveta prostredníctvom video-streamov, ktoré sú pravidelne aktualizované. V kolonke “United States Of America” teda hľadajte CW, poprípade CW (East). Ďalšou možnosťou je sledovať shoutbox vpravo, do ktorého funkčný odkaz na stream väčšinou vždy niekto pridá a taktiež sa tam môžete zapojiť do diskusie.

 

Kde si môžem stiahnuť novú epizódu?
Odkazy na stiahnutie novej epizódy s anglickým dabingom bez tituliek môžete nájsť v sobotu ráno v úvodnom článku. Neskôr tam nájdete aj novú epizódu s vloženými českými titulkami. Jednotlivé epizódy si môžete nájsť a stiahnuť aj na serveri uloz.to alebo webshare.cz.

 

Kedy budú titulky a kde ich nájdem?
Anglické titulky k novej epizóde sú k dispozícii na stiahnutie v sobotu ráno na stránke addic7ed.com. My naše slovenské titulky už nevyrábame (naše titulky k druhej a trete sérii však stále môžete sťahovať TU), no na serveri cwzone.cz vznikajú titulky české a môžete si tam aj kontrolovať stav prekladu tituliek a ich približné vydanie. My to nevieme!!!, len vám sem dáme odkaz, keď budú hotové.

 

Ako vložím titulky do videa?
Na to, aby ste mohli titulky vložiť do videa, musíte mať vo vašom počítači nainštalovaný prehrávač médií, ktorý podporuje titulky (na Windows Media Player môžete zabudnúť). Je ich viacero, medzi tie najznámejšie patria BS Player, VLC Media Player či KMPlayer. Potom už len stačí ak video otvoríte v jednom z týchto prehrávačov a titulky myšou presuniete priamo do obrazu. Titulky však musia byť vo formáte .srt (môže sa stať, že ich stiahnete zazipované a tak ich musíte rozbaliť cez nejaký archivačný program, napr. WinRAR).

 

Kde si môžem novú epizódu pozrieť online?
Odkaz na novú epizódu online bez tituliek nájdete v sobotu ráno v úvodnom článku a môžete si ju tak pozrieť bez sťahovania. Odkazy na sledovanie epizód online nájdete na našom webe v rubrike ONLINE. Sú tam aj epizódy s českým a slovenským dabingom.

 

Prečo mi nejde spustiť video na zkouknito.cz?
V poslednej dobe sa často stáva, že sa vám video na zkouknito.cz nespustí kvôli prekročenému kapacitnému limitu, no tento problém sa dá odstrániť tak, že stránku niekoľkokrát aktualizujete (stláčate F5) až kým sa video nespustí. Niekedy stačí stránku aktualizovať raz a niekedy aj 10-krát, takže pevné nervy sú nutnou výbavou.

 

Je dej v seriáli rovnaký ako ten v knihách?
Nie! Seriál The Vampire Diaries je síce založený na rovnomennej knižnej sérii od spisovateľky L. J. Smith, no scenáristi z nej prevzali len to, čo sa im páčilo a hodilo do príbehu – niektoré mená postáv, charakterové vlastnosti a dejové zvraty. Inak sa dej v seriáli odvíja úplne inak než v knihách, takže ak ste si mysleli, že po prečítaní kníh budete vedieť s ktorým bratom nakoniec Elena skončí, ste na omyle.

 

Majú herci facebook?
Na facebooku nájdete veľa profilov s menami hercov zo seriálu, no upozorňujeme, že skoro všetky sú falošné. V zámorí je totiž populárnejšia sociálna sieť Twitter, kde je registrovaná v tejto dobe skoro každá známejšia osobnosť. Fanúšikovia tak majú možnosť “následovať” svojich obľúbencov a sledovať ich aktivitu – tweety, fotky a videá. Môžete im aj niečo pekné napísať, či zagratulovať k narodeninám, no musíte rátať s tým, že denne dostávajú tisícky správ a tak je šanca, že si prečítajú práve tú vašu, veľmi malá. Ale nikdy neviete, kedy sa na vás usmeje šťastie a ak hercov ešte nesledujete, zoznam ich oficiálnych účtov nájdete TU.

 

Čo je spin-off The Originals?
Seriál The Vampire Diaries má aj svoj spin-off (pozn. spin-off je seriál, ktorý bol odvodený od iného seriálu). Tento spin-off dostal názov The Originals a vysiela sa od októbra 2013. Seriál sa zameriava na súrodencov Mikaelsonových, ktorí patria medzi posledných 3 Pôvodných upírov na Zemi – Klaus (Joseph Morgan), Rebekah (Claire Holt) a Elijah (Daniel Gillies). Celý príbeh sa odohráva v meste New Orleans, ktoré v minulosti Klaus pomohol vybudovať. Keď sa po dlhých rokoch Klaus vracia do tohto mesta, zisťuje, že sa z neho stal vriaci kotol nadprirodzena a francúzska štvrť je plná upírov a čarodejníc. Všetkému vládne Marcel, upír, ktorého premenil Klaus. Viac sa o tomto spin-offe dozviete na našich sesterských stránkach http://originals-fans.org/

 

Naozaj sa Ian Somerhalder (Damon) a Nina Dobrev (Elena/Katherine) rozišli?
Áno, rozišli sa! Kde, kedy, ako a prečo – nevieme a vedia to asi len oni dvaja, takže viac na maily k tejto téme už odpovedať nebudeme.

 

Vaša stránka mi nejde načítať. Čo sa deje?
Naša stránka beží na serveroch nášho hostingu a keďže server je len stroj, niekedy sa stane, že sa preťaží a my máme výpadok, ktorý sa prejaví tak, že obsah stránky sa vám nenačíta, poprípade vám prehliadač vypíše chybu. Pri každom hostingu je treba počítať s takýmito výpadkami a je to úplne normálne. Väčšinou stačí počkať pár minút a stránka sa vám opäť zobrazí. Ak by však bola porucha vážnejšia a výpadok dlhší, napr. aj pár dní (aj to tu už parkrát bolo), uistite sa, že ste dali “Páči sa mi to” našej fanúšikovskej stránke na facebooku. Tam vás budeme o všetkom informovať.

 

Ako si zmením avatar/fotku, ktorá sa zobrazuje v komentároch?
Váš avatar si môžete vytvoriť/zmeniť na stránkach gravatar.com. Stačí sa tam zaregistrovať pod e-mailom, ktorý zadávate pri komentovaní a nahrať ľubovoľnú fotku, ktorá vás bude prezentovať nie len tu, ale aj na všetkých stránkach, ktoré podporujú Gravatar.

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

One Response to FAQ – Často kladené otázky

  1. Viki píše:

    Ahojte, chcem sa opýtať ako sa vyvíjajú vzťahy medzi Stefanom, ELenou a Damonom? TVD som už dlhšie nesledovala cca od 4 serie a tak neviem čo sa deje, ale zaujíma ma to lebo vzťah medzi Elenou a Damonom bol hlavný dôvod prečo som to prestala pozerať. Je šanca, že skončí ešte so Stefanom? (bez spoilerov poprosím)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *