PC Hra

The Vampire Diaries – PC Hra


Hra inšpirovaná knihami The Vampire Diaries (Upírske denníky) bola uvedená na trh spoločnosťou Her Interactive v 1990-tých rokoch. Treba poznamenať, že zápletka hry má len málo spoločné s dejom kníh. Zdielajú iba mená určitých postáv, mesta a upírov. Ostatné je odlišné.
Hra sa už nevyrába, ani nie je v predaji.

Je to príbeh o upíroch zakrádajúcich sa po mestečku Fell’s Church, štáte Virginia. Túto adventúru hráte cez postavu Eleny, ktorá sa vrátila domov k tete a sestre z Európy. Dialógy zohrávajú podstatnú úlohu v hre. Výber nesprávnej odpovede vás môže nadlho zastaviť a nebudete vedieť ako ďalej. Dej sa odohráva počas štyroch dní:
Deň 1: Zakrádanie sa po umeleckej galérii
Deň 2: Temná stránka Stefana
Deň 3: Runy a kniha rituálu
Deň 4: Rituál
Grafika a hudobný podmaz sú celkom dobré. Náročnosť hrania je stredne obtiažná.

Trailer
13. august
Milý denník,
bolo zvláštne vrátiť sa domov, do prázdneho domu. Očakávala som, že uvidím mamu prichádzať spoza rohu alebo otca vonku v záhrade. Už to bol rok od nehody. Niekedy sa to zdá, akoby to bolo včera. Teta Judith chcela, aby sme si zdriemli a Margaret okamžite zaspala. Veď vieš aké sestry sú. Snažila som sa zaspať, nemohla som. Možno je to len príletom, iné časové pasmo, alebo niečo, neviem. Keď som bola v Európe jediné, čo som chcela bolo dostať sa späť do bezpečného, starého Fell’s Church. A teraz, keď som tu…jediné, čo chcem, je dostať sa preč. Cítim, ako by sa niečo zlé malo stať. Akoby sa niečo zmenilo. Ale nič nevyzeralo ináč, keď sme sa vrátili do mestečka, okrem tej novej umeleckej galérie. Bonnie mi tak nadšene o nej písala. Máme ísť na slávnostné otvorenie dnes večer. Kiežby som nemusela. Citím, že niečo nesedí, príšerne nesedí. A neviem, čo robiť. Myslím, že niekto ma pozoruje, sleduje, ale keď sa otočím, nič tam nie je. Možno si len musím pospať. Možno som len unavená, ale čo ak nie som?

Obálka
Prečo sa zakrádajú upíry po mestečku Fell’s Church, štáte Virginia?

V tejto napínavej, interaktívnej adventúre premenilo starodávne a podlé zlo tvôj kedysi bezpečný a dôverný domov na tajuplné a neprípustné miesto. S pomocou tvojich priateľou preskúmaj Fell’s Church, uhádni hádanky, rozlúšti záhadné stopy a pozbieraj dôležité predmety, aby si odhalil šokujúcu záhadu a zachránil pokojné susedstvo mestečka.

Ale daj si pozor, koho budeš počúvať. Každý je podozrivý…od tvojej najlepšej priateľky, ktorá sa obrátila proti tebe, až po milú ženu na cintoríne, ktorá sa stará o hrob tvojich rodičov. Dokonca aj Stefan, ten mladý muž, ktorému veríš, má temné a mrazivé tajomstvo.

Postavy zhodné s knihami
Elena je hrdinka príbehu, hru hráte cez jej postavu.
Stefan Salvatore pracuje ako ošetrovateľ v miestnej nemocnici. Má temné a mrazivé tajomstvo!
Damon Salvatore sa maskuje ako učiteľ biológie na Robert E. Lee High School. Po zotmení sa potuluje po chodbách školy a hľadá krky na zakúsnutie. Naviac má divný účes.
Bonnie McCulloughová je Elenina najlepšia kamarátka, médium a druidka. Pracuje pre Garyho Richardsa a vo voľnom čase vypomáha prekladať runy. Tiež ohýba lyžice.
Caroline Forbesová je bývalá najlepšia kamarátka Eleny a pôvodca všeobecného podpichovania. Pracuje pre Mikhaila v novej umeleckej galérii v mestečku.
Pani Flowersová je záhadná a trochu staromódna dáma, ktorá záhradniči a necháva Elene záhadné stopy. Zdá sa, ako koníček má číhanie na cintoríne.
Teta Judith je poručníkom pre Elenu a Margaret. Väčšinu času je v nemocnici u Margaretinej posteli.
Margaret Gilbert je Elenina malá sestra. Skoro v hre sa stáva obeťou zla zakrádajúceho sa po mestečku, následne je hospitalizovaná, leži v kóme.
Pani Grimesbyová knihovníčka v mestečku a poskytovateľka miestnych informácii.

Nové postavy
Gary Richards sa javí ako mrzutý chlapík s privátnou zbierkou artefaktou, ktoré majú využitie v hre.
Mikhail Romanoff majiteľ novej umeleckej galérie v mestečku. Podobne ako Stefan skrýva temné a mrazivé tajomstvo, ale je oveľa horší ako Stefan, ktorý len potajomky kradne O-negatív z krvnej banky.

Do hry sa z kníh nedostali
Matt Honeycutt je aspoň v hre spomenutý. V Eleninej izbe sa nachádza Valentínska karta od neho. Teta Judith povie Elene, že odcestoval do futbalového tábora.
Meredith Sulezová
Alaric Saltzman

Katherine sa zdá, že v rámci hry vôbec neexistuje. Jej úloha antagonistu, nepriateľa bola daná zloduchovy Mikhailovi. Tympádom koniec príbehu ako aj dôvod Stefanovho prebývania vo Fell’s Church je celkom odlišný od kníh.
Klaus nemá bez Katherine žiadne opodstatnenie v hre.

PC požiadavky na spustenie/hranie hry
Hra nebola navrhovaná na spustenie/hranie na NT systémoch. Hru je možné spustiť na Windows ’95, ’98 alebo ME, OR

Minimálne požiadavky
* Pentium 60 MHz počítač s klávesnicou, monitorom a myšou
* inštalovaný Windows 95
* 2x rýchlosť CD-ROM mechaniky
* 12 MB RAM
* 20 MB voľných na pevnom disku
* integrovaná grafická karta s 1 MB VRAM
* zvuková karta/Stereo sound card (SoundBlaster Pro alebo lepšia)

Odporúčané požiadavky
* Pentium 90 s klávesnicou, monitorom a myšou
* inštalovaný Windows 95
* 4 x rýchlosť CD-ROM mechaniky
* 16 MB RAM
* 62 MB miesta na pevnom disku
* integrovaná grafická karta s 2 MB VRAM
* zvuková karta/Stereo sound card

Kompatibilné s Direct X.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0