Symboly

Železník

Železník, nazývaný aj Verbena, je kvitnúca rastlina ktorá rastie v celej Európe a v Severnej Amerike. Je to prostriedok mnohých liečiv v ľudovej a bylinnej medicíne a často sa spája s kúzlami v rôznych mytológiách. V Upírskych Denníkoch predstavuje toxickú bylinu pre upírov a zároveň ochrannú bylinu pre ľudí. Upírom spôsobuje oslabenie, keď sa ho dotknú poraní sa povrch ich kože, keď dostane do tela napríklad pomocou injekcie, zostanú ochromení a bezmocný najmenej pár minút, najviac pol hodinu. Pre ľudí je táto bylina ochranná tým, že zabraňuje upírom ovládať ich mysle a keď ho požijú a upír sa napije ich krvi stratí moc ako keby Železník vypil on sám. Účinnou ochranou je Železník primiešať do niektorých z jedál dotyčného, vyrobiť šperk s obsahom byliny alebo sa dokonca vykúpať v oleji zo Železníka. V roku 1865 Damon Salvatore zničil všetky tieto rastliny, aby ich ľudia prestali používať. Ale Stefanov a Damonov „strýko“ Zach si pestoval Železník v pivnici, a vyšlo najavo že túto bylinu si pestovali všetky Salvatoreovské generácie po tom ako sa dozvedeli že majú v rodine upírov.

 

Denné Prstene

Denné prstene chránia upírov pred denným svetlom. Je všeobecne známe že pokiaľ sa upír vystaví slnku zomrie. Preto majú tieto prstene za účel chrániť ich keď sú na dennom svetle. Sú vyrobené z lazuritu a pokiaľ majú byť účinné musí ich začarovať čarodejnica aby upíra ochránili. Nemusia to byť vždy prestene, môžu to byť náramky, náhrdelníky, spony do vlasov… Pokiaľ by upíri zlomili kliatbu slnka a mesiaca mohli by sa vonku za dňa pohybovať voľne – bez prsteňov.

 

Ochranné prstene

Keďže Gilbertovci sú jedna zo zakladateľských rodín, sú oboznámený s existenciou upírov. Preto sa rozhodli že vyrobia prstene s mocou ochrániť ich pred zabitím alebo poranením upírom. Samozrejme, znova tu vypomáhali čarodejnice. Sú dva prstene, jeden Má Jeremy Gilbert, druhý John Gilbert. Predtým mal Jeremyho prsteň John a Johnov prsteň mal Alaric Saltzman – učiteľ dejepisu a Jennin „bývalý“ priateľ. Alaricovi ho dala Isobel – jeho žena a Elenina mama, a keďže Elenin otec ja John Gilbert dáva to najavo že Isobel prsteň zobrala Johnovi. John však zdedil prsteň po svojom bratovi Graysonovi – adoptívny otec Eleny. Ten prsteň však dal Jeremymu aby ho ochránil a teraz si vypýtal ten svoj od Alarica.  Alaric je teda nechránený ale zato obidvaja muži z Gilbertovskej rodiny chránení sú.

 

Mesačný Kameň

Mesačný kameň viaže kliatbu Slnka a Mesiaca. Kliatba sa týka toho že upíri nemôžu chodiť na slnečnom svetle a vlkodlaci sa menia len keď je spln. Keď by kliatbu zrušili upíri mohli by chodiť po slnečnom svetle aj bez prsteňov, zatiaľ čo vlkodlaci by sa stále menili len jeden deň v mesiaci. Keby kliatbu zrušili vlkodlaci mohli by sa transformovať na vlka kedy by chceli, zatiaľ čo upíri by navždy zostali uväznení v tieni.

 

Dýka a popol z bieleho dubu

S dýkou a popolom z bieleho dubu sa dá zabiť pôvodný upír, dýka sa musí nechať zapichnutá v jeho srdci a upír je mŕtvy. V čase pôvodných upírov rástol biely dub bežne, a pokiaľ ste z neho mali kolík dokázali ste zabiť pôvodného upíra. Pôvodní však potom všetky tieto stromy spálili aby boli absolútne nesmrteľní. Zachoval sa však popol z jedného bieleho dubu, preto kedysi dávno ukovali čarodejnice dýku zo zvláštnej ocele aby sa pôvodný upír znovu dal zabiť. Elena použila túto dýku na zabitie Elijaha.

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0